Центр газонных трав УКР РУС

5 причин, чому газон жовтіє

Неприємно, коли смарагдовий колір галявини перед будинком втрачає яскравість і соковитість кольору. Удвічі неприємно, коли пожовтіння газону супроводжується ще й прорідженням з лисинами. Якщо це висаджена трава, то їй можна допомогти відновитися, головне встановити причину. Важче з рулонної травою, вона вирощується в спеціальних комфортних умовах і їй не просто адаптуватися до перепадів клімату і пересихання, вона практично не відновлюється, якщо почала жовтіти.

Причини пожовтіння газону

Не варто відразу мчати в магазин за покупкою підгодівлі, якщо пожовтів газон. Неправильна допомогу тільки погіршить стан рослин. Причини, чому жовтіє газонна трава, найрізноманітніші:

  1. Від нестачі, так само як і надлишку води.                                                                      
  2. При дефіциті поживних речовин.
  3. Від неправильної стрижки газону.                                                                                                                    
  4. Від механічного пошкодження,
  5. Від життєдіяльності тварин, гризунів, комах.

Буває, що причин декілька. Тому розібравшись, чому жовтіє газон, причини усувають послідовно. Радикальне втручання теж може швидше нашкодити, ніж допомогти.

газон жовтіє

3 ради, що робити якщо газон пожовтів

  1. Газон пожовтів через полив. У спеку починають першими підсихати ділянки на сонячних місцях. Там з'являються залисини або плями. Це сигнал нестачі вологи. Полив потрібно організувати в ранковий або вечірній час, але не коли сонце в зеніті. Другий випадок, коли розташування галявини вибрано на місці скупчення грунтових вод, або розташований газон в низині, де скупчується волога. Надлишок призводить до загнивання кореневої системи. З'ясували, що причина в кількості і подачі води, через це газон пожовтів, що робити далі. Складіть графік поливу і строго його дотримуйтеся. При надлишку дозовано зволожуйте, стежте, щоб не залишалися калюжі від протоки. Контролюйте температуру води – вона повинна бути в межах 10-120мінімально. Усуньте неправильну подачу води. Для рівномірного розпилювання використовуйте дощовики.
  1. Якщо газонна трава пожовкла шматками, дотриманий контроль поливу і внесення добрив регулярне. Пояснення одне – нерівномірність внесення добрив. Якусь ділянку отримує більше, якийсь менше. Купуйте спеціальні суміші для газонної трави, в яких збалансована концентрація азоту, калію, фосфору. Простежте за рівномірним розподілом підгодівлі. Важливо! Не варто посилено « годувати » пожовклі рослини. Вони не вберуть більше, ніж необхідно.
  2. Газон жовтіє спочатку шматками, а потім поступово по всій площі. Зауважте, а чи не після стрижки таке відбувається? Якщо ви нерегулярно стрижете, то явно намагаєтеся за один прохід зняти половину висоти трави або навіть більше. Це стрес для рослини. Якщо упустили момент, дали відрости високій траві, то видаляйте зайву висоту поступово, за 2-3 рази.