Центр газонных трав УКР РУС

Як оформити край газону?

Гарне оформлення газону завершує його окантовка, форма оформлення, як в картині рама. Край газону завжди відповідає стилю, додає колорит, робить композиції завершеними.

Основні правила

Перш, ніж оформити кордони газону, треба визначитися з конкретним призначенням контуру. Передбачається він тільки як декорування меж, або буде мати функцію:

  • розмежування ділянок,
  • огорожі для забезпечення безпеки (наприклад, на краю обриву),
  • недопущення до цієї зони тварин, дітей, сторонніх осіб,
  • перешкоди для поширення рослинності, що порушує структуру зеленого поля.

Приймаючи рішення, як оформити край газону, виходять з міркування, що обрамлення по стилю і заданої матеріалу має відповідати всьому майданчику ділянки. Тин з лози відповідає сільському стилю, а екзотичному квітнику більше підійде витончене огорожу з металу.

Огородження зон ділянки

Ділянка зазвичай складається з декількох зон. Зонування газону виконується різними способами:

  1. Найчастіше на вході в садибу влаштовують парадну або партерну частину зеленого майданчика, а в глибині – простір для відпочинку, ближче до житлової будови і джерела води - плодовий сад і город.
  2. Завзяті любителі використовують свої ділянки для вирощування екзотичних рослин, створення оранжерей. По суті, вся площа засівається травами, це все - єдиний газон, але розділений на зони за допомогою живоплоту, огорожі, будови, спеціальних прозорих шпалер, перголи, густо насаджених квітів.

Оформлення кордонів

Кордон газону або його зони по висоті вибирають з умов забезпечення зручності підрізання трави, і запобігання заростання ділянки. Висота звичайного бордюру повинна бути на 2 см вище рівня землі, каменю – від 2 до 4 см. Щоб кромка ділянки мала доглянутий вигляд, її слід підстригати не рідше ніж кожні 4 – 6 тижнів.

Оформити край газону можна:

  • бордюром з зварної металевої конструкції,
  • кованою, металевою або дерев'яною огорожею,
  • бетонною будовою,
  • тином.

Кордон газону ефектно виглядає у вигляді вимощенії доріжки.

В даний час модно не фіксувати кордони газону. Оформлення такого типу називається англійським стилем. Для нього характерні плавні переходи від трав газону до оточуючих клумб. Англійський стиль подобається багатьом за природність.