Центр газонных трав УКР РУС

Райграс багаторічний

Райграс багаторічний Райграс високодекоративна рослина, має яскравий соковитий зелений колір. Використовується у всіх видах газонних травосумішей.

Багаторічний, швидко зростаючий, полуверховой, рихлокустовий злак.

Опис

Райграс одна з найбільш бистроукореняющіхся газонних трав. Багаторічний рихлокустовий злак. Випади на газоні самостійно не заповнює. Листова пластинка ніжна, темно- або яскраво-зелена, з нижнього боку блискуча. Віддає перевагу багатим суглинні грунту. Вологолюбний. Зими переносить добре. Відноситься до числа швидкозростаючих злаків, сходи з'являються на 5-13 день в залежності від часу посіву, вологості і температури. При посіві в оптимальні осінні терміни сходи трави з'являються на 5-6 день, і незабаром газон стає суцільно зеленим. Незабаром після посіву закриває грунт зеленими паростками, оберігаючи верхній шар грунту від висихання, за що райграс пасовищний високо цінується.

Райграс багаторічний воліє м'який клімат, проте може переносити температури до -16 ° С -18 ° С без снігового покриву. При наявності снігового покриву   трава   переносить ще більш низькі температури. У регіонах з помірним кліматом трава пастбищная є дійсно багаторічною травою з високою життєздатністю. Може вирощуватися на всіх типах грунтів за винятком дуже вологих.

Пасовищний райграсс (з урахуванням виходу в трубку і весняного зростання) класифікується на:

 • ранній,
 • середній,
 • пізній.

Пізні сорти краще, так як вони утворюють менше стебел в середині літа. Це дає можливість при менших витратах праці мати гарний газон. Характерною рисою райграса   пасовищного є дуже висока стійкість до зношування завдяки швидкому відростання пагонів і листя. Це робить його важливим складовим спортивних газонних сумішей. Утворює численні короткі пагони з ніжними, яскраво-зеленим блискучим листям і створює килимовий газон прекрасної якості.

Широке використання в травосмесях ДЛФ Трифолиум райграс отримав через своїх чудових якостей.

Основні переваги: ​​

 • швидко розвивається,
 • володіє сильною кореневою системою,
 • прекрасно реагує на підживлення спеціальними добривами,
 • стійкий до багатьох хвороб, які підпадають всі інші газонні трави,
 • добре відростає після скошування (але вимагає рясних добрив),
 • характеризується середньою стійкістю до витоптування,
 • має низьку зимостійкість,
 • не любить затінення.

Тривалість життя у рослини пасовищного не перевищує 4-5 років.

Ми рекомендуємо райграс для облаштування звичайних лугових газонів. При цьому для партерних газонів він застосуємо при необхідності прискореного формування трав'яний-дернового покриву. Придатний як компонент травосумішей, швидко формує декоративний ефект. Додається в травосуміші для забезпечення швидкого озеленення засіяної ділянки. Рослина не розповзається, як деякі інші види трав і прекрасно поєднується з різними видами овсяніци і тонконога, утворюючи прекрасний, якісний газон з чудовими декоративними властивостями.

Норма висіву райграса в чистих групах – 4,00 кг на 100 м2.

Насіння райграсреалізуються у фірмових мішках вагою по 25 кг.