Центр газонных трав УКР РУС

Хочете красива ділянка? Ми навчимо, як правильно удобрювати газон

неосвічених глядачеві природи здається, що задумано, щоб трави росли самі по собі, забезпечуючи усім необхідним з живої природи. Насправді, домогтися того, щоб протягом усього літа ділянка була зеленим, потрібен грамотний догляд за рослинами – підгодівля газонної трави і своєчасна стрижка газонів.

Рекомендації професіоналів, ніж удобрювати газон

Щоб забезпечити густоту і яскравий колір рослинності, її необхідно скошувати. Частота скошування залежить від виду рослин, грунту, клімату. Після кожного скошування відбувається бурхливе зростання, для чого потрібна велика кількість корисних речовин. При частому скошуванні грунт виснажується і, щоб заповнити втрачене, проводиться добриво газону.

В залежності від сезону рослини потребують певних поживних речовинах. Вибираючи, ніж удобрювати газонну траву, потрібно врахувати важливі фактори:

  • властивість грунту,
  • клімат,
  • види рослин на ділянці.

Навесні грунт бідна мікроелементами – азотом, фосфором, калієм. Містять їх аміачна селітра, нітроамофоска.

До кінця літа - в серпні припиняється підживлення азотними добривами, використовуються фосфорно-калійні, зокрема суперфосфат. Восени використовуються такі ж суміші з невеликим вмістом азоту.

Кількість додаються в грунт речовин розраховується, виходячи з витрат на 1 м ².

При внесенні добрив необхідно дотримуватися правил безпеки.

Коли удобрюють газон?

Однозначної відповіді на це питання немає. Проте, відомо, що слід вносити добриво для газону в різних кількостях протягом усього періоду весни-літа-осені.

Внесення добрива для газону навесні передбачає поповнення грунту основними мікроелементами – азотом, фосфором, калієм. Виконується це після повного танення снігу і встановлення температури повітря вище нуля градусів і до травня включно.

В літній період відповідно до рекомендацій потрібно добриво газонної трави на наступний день після кожної стрижки ділянки.

Осіння підгодівля проводиться з метою зміцнення кореневої системи, накопичення на зиму в грунті необхідного вмісту мікроелементів. Готуючи до зими газон, удобрення грунту виконують за кілька тижнів до морозів – в жовтні/листопаді.