Центр газонных трав УКР РУС

Аерація газону - чим краще виконувати проколювання дернового покриву

Ходять міфи, що існують газони з 300 річною історією. А весь догляд за цим дивом – стрижка і полив. Але, це всього лише вигадка, в реальності ще необхідне розпушування, розчісування, підгодівля, а, щоб росла і зеленіла газонна трава – аерація, як важливий елемент догляду.

Навіщо потрібно проколювання дернового покриву?

Доступ кисню необхідний не тільки теплокровним, а й рослинам. У газонної трави всі ознаки багаторічних злаків – потужна коренева система. Розростаючись вона ущільнює дерен і перешкоджає проникненню повітря в грунт. Потрібно робити примусову аерацію газону інакше сповільниться зростання травостою, колір буде тьмяним з жовтизною по листу і стеблинки, з'являться лисини на поле.

Коли і чим робити аерацію газону?

Визначити, коли потрібна аерація газонної трави можна:

  • Станом кореневища. Зробити штиковою лопатою вертикальний зріз дерну. Виміряти глибину проростання. Якщо вона в межах 4-5 см, обробка потрібна, корінь пригнічений щільним дерном, немає нормального надходження поживних речовин.
  • За зовнішніми ознаками. Змінилася густота покриву – з'явилися лисини. Багато жовтої трави, хоча полив і підгодівля своєчасні і дозовані.

Принцип провітрювання грунту – проколювання дернового покриву газону різними аератори. За способом проколювання аератори діляться на механічні, електричні та бензинові.

газон після аерації

  1. Механічні

Найпростіший – вила чи граблі з серпоподібними тонкими зубами зі сталі. Вони проколюють дернової покрив газону на 15 см в глибину, зрізають або надрізають злежаний трав'яний шар.

Щоб раціональніше і ефективніше обробити газон, проколювання дернового покриву виконується барабанним аератором. Розташовані по поверхні циліндра гострі і тонкі штирі при прокочуванні залишають проколи в дерен.

Популярністю для механічної аерації газону користуються трубчасті ножні пристосування. Це приварені до металевій рамі трубки з внутрішнім d 10-15 мм. Натиском заганяють трубки в дерен, поки Пустотілості не заповниться грунтом. І так в інших місцях газону.

Спеціальні сандалі зі штирями на підошві. Їх можна надіти поверх взуття, прогулюватися по газону і залишати проколи.

  1. Електричні та бензинові

Це вертикуттер і скарифікатор. Зовнішній вигляд – граблі на колесах. Щоб була користь від аерації газону потрібен саме вертикуттер. У нього можна виставляти висоту підйому, тоді він працює в двох режимах – вертикуттерів і аератора. Скарификатор потрібно купувати комбінований зі знімними барабанами під всі функції.