Центр газонных трав УКР РУС

Хвороби газонних трав

При недотриманні агротехнічних правил догляду розвиваються хвороби газону. Види є різні, розглянемо 5 найпоширеніших.

 

Види хвороб газону перезволожених ділянок

  1. Навесні, коли зійшов сніг, можна помітити на покриві трави плями молочного кольору. Це грибкове пошкодження Fusariumnivale, яке призводить до хвороби газонапод назвою "снігова пліснява". Усувають фузаріоз видаленням ураженої ділянки, аерацією дернини і розсипанням азотистих добрив. Восени для профілактики розсипають або розпилюють на галявині препарати з флудіоксанілом.  
  2. Травнева хвороба газонної трави - антракноз. Вражає сильно зволожені ділянки. До травня по трав'яному покриву з'являються неправильної округлої форми руді плями. Усувають антракноз видаленням і вичісуванням ураженої рослинності, застосовують фунгіциди на основі флудіоксаніла. Як профілактику роблять регулярне проколювання дернини, покращують дренажну систему.
  3. Поширене захворювання газону, розташованого в тінистій і вологою місцевості, - ризоктоніоз. Починається з появи одиничних сірих плям, які дуже швидко розростаються до півметра в діаметрі. Причини хвороби газонних трав в насіннєвому неякісному, зараженому матеріалі. Усунення починається з обробки Хлороталонілом, Беномілом, відведення вологи. Балансується підгодівля азотно-фосфорними добривами, підвищується концентрація внесення калій/магнію.

 

Як боротися з літніми хворобами газонних трав

  1. Часто можна побачити на літній зеленій галявині цятки коричневого кольору з діаметром до 20-40 мм, це не спеціальний декор, а захворювання газону. Прічінидолларовой плямистості - недолік зволоження і азоту. Частіше за інших долар-спот вражає тонконіг лучний, бермуд і польовицю.   Боротьба із захворюванням починається з видалення уражених ділянок. Впорядковують час поливу, переносять його на ранні ранкові години. Вносять, розраховану на дану площу суміш азотних добрив. Аерують. Обробляють фунгіцидами тіофанат/Біномілом.
  2. Не тільки огуречник страждає від борошнистої роси, а й газонні трави. Захворювання розрізняють двох видів, так як поразку викликається двома штамами грибка - Blurmeriagraminis, Erysiphegraminis. Вони "нападають" на траву в затемненому ділянці, де практично немає освітлення сонця. Або з'являються при різкому перепаді температур. Дуже "любить" борошниста роса тонконіг лучний. Як боротися превентивно, щоб не використовувати все літо хімікати? Чи не висівати тонконіг в тіньової частини газону, використовувати мультісмесі з овсяницей. Забезпечити доступ сонця, прорідити крону дерева, підрізати чагарник. Скошувати траву в затіненому місці на висоту 7-8 см. Знизити внесення азоту, збільшити підгодівлю фосфором. Обробляти Сістані/Камелот, будь-якими препаратами на основі міклобутаніла.